Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Kolejna pomoc z Dorsten dla Ukrainy

Facebook Twitter

Kolejne dostawy pomocy z Dorsten dla uchodźców z Ukrainy. Dary będą rozdzielone dla osób przebywających w Rybniku, jak i dla tych, którzy pozostali w swoim kraju. Humanitarny transport dotarł także z partnerskiego miasta Mazamet we Francji.

Fot. rybnik.eu

Wśród przekazanych darów są środki medyczne, jedzenie i ubrania. Akcję zbiórki i przygotowania transportu zainicjował i koordynował Jacques Beaulieu – wielki przyjaciel Rybnika, a od 2014 roku także jego honorowy obywatel. Dorsten natomiast przekazało kilkadziesiąt palet z napojami.

Przypomnijmy, że już w ubiegłym tygodniu do Rybnika dotarł transport z Dorsten, składający się z tak niezbędnych obecnie sprzętów, jak: łóżka polowe, śpiwory, koce i karimaty.

Fot. rybnik.eu

Pomoc do Rybnika płynie jednak nie tylko z miast partnerskich. Rzeczowe wsparcie zorganizowała także była uczennica rybnickiego Liceum Sióstr Urszulanek –Monika Auzemery, mieszkająca obecnie w miejscowości Satigny pod Genewą w Szwajcarii. Co ciekawe, działania te zrealizowała we współpracy ze swoją koleżanką -Inną Cruz, pochodzącą z… Iwano-Frankiwska – miasta partnerskiego Rybnika. Większość tej pomocy stanowią materiały medyczne.

Piotr Kuczera: Warto dodać, że nie wszystkie zebrane w Rybniku artykuły pozostają do dyspozycji uchodźców przebywających w naszym mieście. Część wysyłana jest dalej, za wschodnią granicę

– zaznacza prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Piotr Kuczera: Z Rybnika do naszych ukraińskich miast partnerskich, Iwano-Frankiwska i Baru, wysłaliśmy już 4 tiry zawierające w sumie124 palety darów. Jeden z tych tirów dotarł nawet do ogarniętego wojną Charkowa. Ponadto, do wojewódzkiego huba w Lublińcu, Rybnik wysłał 3 tiry załadowane w sumie 93 paletami artykułów pomocowych

– wylicza prezydent.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj