Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Kolejne zatrzymania w sprawie dotyczącej Grzegorza J. W ręce funkcjonariuszy trafiły trzy osoby

Facebook Twitter

Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym byłego posła Prawa i Sprawiedliwości z Rybnika, Grzegorza J. Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o swoich działaniach. W ręce funkcjonariuszy trafiło trzech przedsiębiorców.

To osoby działające w branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej, usłyszały już zarzuty korupcyjne

W 2016 roku mieli złożyć obietnice korzyści majątkowych między innymi byłemu posłowi Grzegorzowi J. w zamian za doprowadzenie do zawarcia umów z przedsiębiorstwem państwowym na wykonanie prac remontowo-budowlanych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policji i poręczania majątkowe w kwotach 40 000 zł. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Lublinie. Postępowanie dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-2018, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki.

Były poseł z naszego regionu, Grzegorz J. pod koniec stycznia został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Może zostać zwolniony pod warunkiem, że wpłaci 500 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, zastosowany zostanie wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj