Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Kontrabanda za ponad milion złotych zatrzymana przez karpacką Straż Graniczną

Facebook Twitter

Kontrabanda za ponad milion złotych przejęta w Rybniku. Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z przewożeniem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

www.karpacki.strazgraniczna.pl

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych w Rybniku zabezpieczono prawie 111 kg tytoniu. Był też cały sprzęt do jego przygotowania, a w samochodzie dostawczym 1,5 tony suszu liści tytoniu. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na 811 tysięcy złotych.

Dodatkowo ujawniono maszynę tnącą wraz z taśmociągiem i śladowymi ilościami tytoniu, wagę elektroniczną oraz opryskiwacz ogrodowy z bezbarwną cieczą.

Przeszukano również znajdujący się na miejscu zdarzenia samochód typu bus marki Peugeot. W pojeździe ujawniono i zabezpieczono 53 kostki o łącznej wadze prawie 1,5 tony suszu roślinnego w postaci liści tytoniu.

Wartość nielegalnego towaru oszacowano na 811 000 zł. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, z tytułu uszczupleń akcyzowych Skarbu Państwa straciłby ponad 1 137 000 zł.

Zatrzymanym mężczyznom w wieku 53 i 29 lat zostały przedstawione zarzuty za popełnienie przestępstwa z art. z art. 65 par. 3 Kodeksu karnego skarbowego. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023