Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Kontrowersje wokół budżetu obywatelskiego. Miasto zawiadamia prokuraturę

Facebook Twitter

W piątek (29.10.) zgodnie z regulaminem poznać mamy wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego w Rybniku. Od lat nie budził on tylu emocji, bo walka toczy się o blisko 5 milionów złotych.

Mówiliśmy o kontrowersjach związanych z nagrodami, które najbardziej zaangażowanym uczniom obiecała szkoła. Dziś wiemy także o innych nieprawidłowościach. W jednym przypadku została powiadomiona prokuratura, by zbadać czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, chodzi o jeden z klubów sportowych. Taki wniosek złożył urząd miasta, który bardzo ostrożnie podchodzi do sprawy. Mówi rzeczniczka magistratu:

Agnieszka Skupień: Mamy jedną taką sytuację, otrzymaliśmy zawiadomienie od jednego z mieszkańców. Z każdym zawiadomieniem tego rodzaju, kiedy mamy do czynienia z przestępstwem ściganym z urzędu, prezydent miasta ma obowiązek powiadomienia odpowiednich służb o tym, że coś takiego ma miejsce, to też zrobiliśmy w zeszłym tygodniu.

Radio 90: Ten projekt może zostać unieważniony?

Agnieszka Skupień: Tym zajmie się prokuratura, a nie urząd miasta. Na etapie głosowania nie mogliśmy usunąć tego projektu z głosowania pod budżet obywatelski.

Wszystkie głosy są teraz wnikliwie sprawdzane

– dodaje rzeczniczka magistratu w Rybniku:

Agnieszka Skupień: Będziemy mówili też o tym ile głosów zostało oddanych nieważnych, te głosy nieważne weryfikuje system, a potem zgodnie z tym co proponuje system, jeszcze pracownicy urzędu miasta sprawdzają. Mogą się zdarzać takie błędy, że ktoś próbuje oszukać system i wpisuje dane, ale z dwoma różnymi imionami. System to przyjmuje, ale przy weryfikacji wykazuje błąd. Podwójnie, potrójnie oddany głos jest liczony jako nieważny.

Zgodnie z regulaminem nie ma terminu na składanie protestów. Tych będzie można zapewne się spodziewać po ogłoszeniu wyników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj