Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Lokatorzy kontra azbest. Mieszkańcy boją się niebezpiecznego materiału pod oknami

Facebook Twitter

Od kilku tygodni trwa termomodernizacja jednego z wieżowców przy ulicy Dworcowej w Rybniku. Nim blok zostanie ocieplony, konieczne jest usunięcie niebezpiecznego azbestu. Mieszkańcy boją się, że zalegający materiał w workach stanowi dla nich zagrożenie.

Oto jeden z maili, jaki trafił do naszej redakcji:

Z naszego bloku ściągnięto ocieplenie azbestowe. Niestety zostawiono ten niebezpieczny, trujący materiał pod oknami gdzie mieszkają starsi ludzie i dzieci. Z tego, co nam wiadomo, materiał ten powinien zostać natychmiastowo zlikwidowany. Obawiamy się, że materiał ten pozostanie przez kolejne dni. Prosimy o pomoc

– pisze do nas jeden z lokatorów. Na miejsce udał się nasz reporter Arkadiusz Żabka:

Wszystkie prace wykonujemy zgodnie z procedurami- zapewnia Jerzy Jachym kierownik budowy:

Jerzy Jachym: Azbest jest demontowany, zabezpieczany i później wywożony według wszystkich procedur. Mieliśmy już kontrolę sanepidu i wszystko jest zgodne z procedurami. Były dostarczone wszelkie dokumenty i pozwolenia. Procedura wygląda tak, że my mając umowę z odbiorcą azbestu- to jest firma z Oświęcimia- ustalamy termin przyjęcia naszych odpadów, który mamy ustalony na czwartek w tym tygodniu. Nasza firma wystawia wszelkie dokumenty, tam azbest jest ważony, przyjmowany i dostajemy na to stosowne dokumenty.

Radio 90: Jak długo ten azbest może w tych workach leżeć?

Jerzy Jachym: Może w nieskończoność.

Radio 90: Czyli jest bezpieczny?

Jerzy Jachym: Zabezpieczony jest, ofoliowany, naklejone są plakietki, że zawiera to azbest, teren jest ogrodzony. Wszystko jest według procedur.

Do tej pory ściągnięto z połowy 10-piętrowego budynku około 11 ton azbestu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj