Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik – miasto jazzu! Przypominają o tym w „Galerii w Galerii”

Facebook Twitter

Dziś (7.11.) w centrum handlowym przy ulicy Chrobrego otwarcie specjalnej wystawy. To fotografie pod hasłem "Jazz w Rybniku", a na nich muzyka zza oceanu oraz Rybnik - miasto, w którego wydarzenia kulturalne muzyka ta wpisana jest od dawna.

Na zdjęciach przypominane są koncerty jazzowe, które odbyły się na scenach: Teatru Ziemi Rybnickiej, Domu Kultury Chwałowice, na Kampusie czy na scenie historycznego już klubu Bombaj. Wystawa to zapowiedź kolejnego święta jazzu, bo przed nami 32. Silesian Jazz Meeting, już w niedzielę (12.11.) koncert Stacey Kent z zespołem, tydzień później Maciek Pysz Quartet i Włodek Pawlik Trio.

„Galeria w Galerii” to miejsce na pierwszym piętrze centrum handlowego, w którym pokazywane będą prace artystów nieprofesjonalnych, czuwa nad nią Sympatyczny Klub Fotograficzny, który działa pod patronatem Teatru Ziemi Rybnickiej.

Autorami zdjęć są członkowie Sympatycznego Klubu Fotograficznego: Czesława Brańska i Aleksander Fros oraz Piotr Bukartyk. Otwarciu wystawy będzie towarzyszył recital Andrzeja Trefona, znakomitego gitarzysty jazzowego (i nie tylko). Wystawa towarzyszy kolejnej edycji festiwalu Silesian Jazz Meeting, którego inauguracja będzie miała miejsce 12 listopada.

„Galeria w Galerii” to miejsce w CH Focus Park udostępnione przez Dyrekcję Galerii na potrzeby prezentacji twórczości artystów nieprofesjonalnych. Opiekę merytoryczną nad „Galerią w Galerii” sprawuje Teatr Ziemi Rybnickiej poprzez Sympatyczny Klub Fotograficzny działający pod patronatem TZR.

SKF został założony przez pięcioro rybniczan: Beatę Lubszczyk, Czesławę Brańską, Aleksandra Frosa, Mariusza Panka oraz Zenona Głowalę. Członkowie grupy wzięli sobie za cel: sympatyczną atmosferą, zaangażowaniem i humorem namawiać kolejne pozytywnie zakręcone osoby do aktywności w dziedzinie fotografii.

Spotkania klubu odbywają się w co drugą środę, w Galerii w CH Focus na I piętrze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020