Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Mundurowy po służbie zatrzymał złodzieja

Facebook Twitter

Po służbie zatrzymał złodzieja. Mundurowy z raciborskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej.

fot. raciborz.policja.gov.pl

W Rybniku przy ulicy Józefa Rymera, sierżant Kamil Dziok, policjant na co dzień pracujący w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, pojechał na zakupy do jednego z marketów. W pewnym momencie w sklepie funkcjonariusz zauważył, jak mężczyzna przechodzi linię kas, nie płacąc za towar i opuszcza sklep.

Policjant bez chwili wahania ruszył za złodziejem i po krótkim pościgu zatrzymał mężczyznę, a następnie powiadomił personel sklepu o fakcie zatrzymania złodzieja sklepowego. Następnie kierownictwo zmiany poinformowało dyżurnego rybnickiej komendy, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. Złodziejem okazał się 40-letni mężczyzna, który dokonał kradzieży alkoholu o wartości 140 złotych.

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji raciborskiego policjanta będącego po służbie mienie zostało odzyskane i powróciło na półki sklepowe. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj