Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Rybnik: Muzeum wieczorową porą

Facebook Twitter

W piątek (18.05) obchodzono Międzynarodowy Dzień Muzeów. Nie tylko z tego powodu warto było się wybrać do rybnickiego Muzeum - w tym dniu przygotowano tam także nietypowy program ekspozycji zbiorów, warsztaty oraz atrakcje skierowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Piątkową noc w rybnickim Muzeum otwarł projekt Surya-drums, kórego członkowie specjalizują się w bębnoterapii. W tym samym czasie najmłodsi mogli wykonywać malowidła na imitacji ściany jaskiniowej oraz wziąć udział w warsztatach, podczas których tworzono narzędzia z krzemienia czy kości:

Wszystkie przedmioty były wykonywane ręcznie, przy użyciu narzędzi i technik stosowanych w danej epoce:

Tego dnia otwarto w muzeum także wystawę „Galeria sztuki w jaskini”. Przedstawiono w niej kopie malowideł naskalnych pochodzących z czternastu jaskiń z rejonu franko-kantabryjskiego: Altamira, La Baume Latrone, El Castillo, Chauvet, Les Combarelles, Font-de-Gaume, Gargas, Lascaux, Niaux, Pech Merle, Pindal, Rouffignac, Santimamine, Les Trois Frères.

Wystawa pochodzi z Muzeum Śląskiego w Katowicach, wzbogacona jest o eksponaty archeologiczne z Muzeum w Raciborzu i Rybniku:

Wystawa będzie czynna do 28.10.2012.

O godz. 20.00 Grzegorz Kuśpiel wygłosił wykład na temat historii polskich wypraw jaskiniowych, natomiast całość zakończył o godz. 22.00 występ Kabaretu PUK z Krakowa.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lutego 2020