Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Na dwóch kółkach strzegą prawa [FOTO]

Facebook Twitter

Nadszedł czas letniego wypoczynku – szczególne chwile dla całych rodzin. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą. Podobnie jak w poprzednich latach na terenie Rybnika ruszyły patrole rowerowe na terenie Rybnika. Mundurowi na rowerach patrolują ścieżki rekreacyjne wokół Zalewu Rybnickiego.

Policjanci rozpoczęli sezon na Zalewie Rybnickim. Jak co roku mundurowi zadbają o bezpieczeństwo w okolicy zbiornika i na wodzie. Stróże prawa, którzy będą pilnują spokoju amatorów wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych, mają do dyspozycji rowery i oznakowaną łódź motorową. Służba w patrolach rowerowych rozpoczyna się w okresie wiosenno – letnim i zwykle kończy jesienią.

Uzależnione to jest oczywiście od warunków pogodowych. Patrole te cieszą się dużą sympatią mieszkańców i turystów, są także efektywne o czym świadczą uzyskiwane wyniki. Gdy zajdzie potrzeba, szybko i sprawnie dojadą w największe zakamarki miasta. Zorganizują pomoc innych służb, a także mogą pospieszyć za sprawcą. Stróże prawa na rowerach mogą sprawdzić duży obszar terenu i wbrew pozorom dotrzeć szybciej do miejsca zdarzenia niż radiowóz, który w godzinach szczytu przedziera się przez uliczne korki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023