Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Na jednym z przystanków pasażerowie czekając na autobus, siedzą na koszu na śmieci

Facebook Twitter

Zamiast pod wiatą i na ławce, pasażerowie czekają na autobus siedząc na koszu na śmieci. O tym, że jest to przystanek autobusowy informuje tylko znak drogowy. Nie ma tam nawet rozkładu jazdy. O sprawie poinformowali nas nasi słuchacze z Rybnika Radziejowa, bo właśnie w tej dzielnicy jest przystanek Radziejów- Świercze.

Przez kilkadziesiąt lat przystanek zlokalizowany był 50 metrów dalej i pasażerowie mogli korzystać wówczas z wiaty po drugiej stronie ulicy. Urzędnicy postanowili jednak przenieść go w inne miejsce.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z jedną z mieszkanek dzielnicy:

Ja przypuszczam, że to komuś musiało przeszkadzać to wcześniejsze miejsce, skoro tu tak od ręki zostało to wbudowane, tzn. postawiony słupek.

Radio 90: Mamy tylko znak drogowy i kosz na śmieci, tu nie ma nic.

Zgadza się, tutaj nawet nie ma rozkładu jazdy autobusów, co może dla osób postronnych być kłopotliwe, bo tracą orientację w którym miejscu należałoby wsiąść, co to jest za punkt, to nierozsądne skoro tam jest wiata, ławka i można się schować.

 

Dlaczego zmieniono lokalizację przystanku? O to zapytaliśmy Łukasza Kosobudzkiego, dyrektora Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. Jak się dowiadujemy, przystanek ten został wyznaczony w nowym miejscu przez Wydział Dróg ze względów bezpieczeństwa. W nowej lokalizacji nie ma miejsca żeby postawić wiatę. By stanęła wiata, trzeba sprawdzić własność i ewentualnie wykupić teren pod wiatę i zatokę.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023