Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Nad zalewem powstała wyczekiwana siedziba WOPR-u. Nie było jej ponad 50 lat

Facebook Twitter

Po 50 latach rybnicki oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego doczekał się własnej siedziby. Parterowy budynek znajduje się tuż przy brzegu rybnickiego zalewu. Ratownicy dzielić go będą z policją, która także patroluje rybnicki akwen.

Ze Sławomirem Walento prezesem WOPR w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Jak długo czekaliście na siedzibę?

Sławomir Walento: Na taką prawdziwą siedzibę, z prawdziwego zdarzenia to ponad 50 lat. W zasadzie od momentu, kiedy powstał zalew. Zawsze mieliśmy siedziby albo na kotwicy albo w Stodołach na ośrodku, ale nigdy to nie było nasze. To zawsze było czyjeś. Tak przeskakiwaliśmy z miejsca na miejsce. W końcu wylądowaliśmy tu gdzie jesteśmy, w pięknym miejscu. Od podstaw jest postawiony budynek, nowy. W środku jest miejsce i dla policji i dla WOPR-u. Hangary są dla WOPR-u, tam są motorówki, mamy dobry, nowy sprzęt, mamy czym działać.

Z roku na rok rośnie liczba tych, którzy chcą spędzić czas nad wodą:

Sławomir Walento: Siedziba jest ważna po to, że mimo wszystko Zalew Rybnicki to jest trochę wody. Nie jest to małe jeziorko. Tutaj odbywają się regaty, ludzie wypożyczają sprzęt typu kajaki, rowerki wodne. W okresie letnim jest dużo chętnych do uprawniania sportu – żeglarze, czy surferzy. Zawsze coś się może wydarzyć, więc WOPR czuwa.

Aktualnie trwa wykańczanie wnętrza budynku. Rybnicki WOPR planuje rozpoczęcie działalności w nowym miejscu w maju. Budowa siedziby kosztowała 150 tysięcy złotych. Inwestycję prowadził MOSiR, a środki finansowe przekazał Urzęda Miasta Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj