Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik nie otworzy w maju szkół, przedszkoli i żłobków

Facebook Twitter

Rybnik nie otworzy w maju szkół, przedszkoli i żłobków. To najnowsze informacje, jakie płyną z Urzędu Miasta. Placówki te nadal pozostaną zamknięte, decyzję podjęto po konsultacji z Sanepidem.

W Rybniku odnotowano 522 przypadki zarażenia koronawirusem (dane z sanepidu ze środy 20.05.) – mówi Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta:

W Rybniku żłobki i przedszkola nadal zamknięte. Nie zostaną wznowione również zajęcia w szkołach podstawowych w klasach I-III. To wszystko ze względu na rekomendacje sanepidu, które są aktualnie negatywne dla Rybnika. Po konsultacji również z Wojewódzkim Inspektorem Sanepidu podjęliśmy taką, a nie inną decyzję. O tym, czy otworzyć te placówki w czerwcu, będziemy decydować również po kolejnej konsultacji z sanepidem.

Zainteresowanie posłaniem dziecka do przedszkoli, żłobka czy szkoły jest niewielkie- podkreśla Agnieszka Skupień:

Na prawie 5 tys. przedszkolaków, rodzice tych dzieci zdecydowali się wysłać w naprawdę niewielkiej części swoje dzieci do tych placówek, bo było to ponad 500 przedszkolaków, którzy mieli przyjść na zajęcia. Jeżeli chodzi o dzieci w żłobkach, to było 40 dzieci, a w klasach I-III taką gotowość zgłosili rodzice 120 dzieci. Będą się odbywały za to zajęcia rewalidacyjne, zajęcia indywidualne, wyrównawcze dla dzieci- oczywiście wszystko przy odpowiednim rygorze sanitarnym. Będą się odbywały też konsultacje dla uczniów klas VIII i maturzystów.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj