Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Nowe wnętrza golejowskiej szkoły [FOTO]

Facebook Twitter

Nowa część: 7 sal lekcyjnych i miejsce dla Rady Dzielnicy. W rybnickim Golejowie szkoła wzbogaciła się o piętrowy budynek. Są w nim nowe pracownie: fizyczna, chemiczna, biologiczna, językowa i komputerowa, a także pomieszczenia administracyjne i toalety. Wyodrębnione zostały również pomieszczenia dla potrzeb Rady Dzielnicy Golejów – sala zebrań z aneksem kuchennym.

Fot. W.Troszka / rybnik.eu

Prócz budowy nowego segmentu szkoły, zagospodarowany został również teren wokół placówki – chodniki, drogi dojazdowe z placem manewrowym z wyznaczonymi miejscami parkingowymi. Prace kosztowały ponad 5,5 mln złotych.

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, jak ważne dla jakości nauczania jest zapewnienie młodym ludziom odpowiednich do tego warunków. Golejowscy uczniowie mogą teraz poszerzać horyzonty w nowych, przestronnych wnętrzach, w nowocześnie wyposażonych klasopracowniach. To cieszy, tym bardziej, że ta szkoła zapewnia edukację mieszkańcom dwóch dzielnic Rybnika: Golejowa i Grabowni

– mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Warto dodać, że szkoła w Golejowie objęta jest dofinansowanym z UE projektem „Odnawialne źródła energii – RIT”, w ramach którego, w momencie rozpoczęcia procesu gazyfikacji dzielnicy, w budynku zainstalowana zostanie pompa ciepła zasilana gazem, która dostarczy energię cieplną dla całego kompleksu budynków szkolnych.

W skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Rybniku-Golejowie wchodzą : Przedszkole nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu (100 dzieci w 4 oddziałach) oraz Szkoła Podstawowa nr 29 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu (256 uczniów w 14 oddziałach). Obwód szkoły podstawowej tworzą dzielnice Golejów i Grabownia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020