Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: od maja postojowe w oświacie i kulturze

Facebook Twitter

Postojowe od 1 maja dla tych osób, które nie mogą świadczyć pracy zdalnie. Tę zasadę w wynagradzaniu pracowników zatrudnionych w oświacie i kulturze przyjęto w Rybniku. Sytuację w swoich placówkach mieli określić dyrektorzy.

Chodzi przede wszystkim o osoby zatrudnione w administracji szkoły, ale też o sprzątaczki czy kucharki, które nie wykonują teraz swoich obowiązków zawodowych, bo placówki są zamknięte.

Podobnie jest w instytucjach kultury, bo choć animatorzy prowadzą zajęcia online, nagrywają różnego rodzaju filmiki, to już dźwiękowiec czy oświetleniowiec pracy nie ma. Za marzec i kwiecień wszystkim wypłacono 100% wynagrodzenia, od maja część tych osób będzie otrzymywała postojowe, to jak usłyszało Radio 90 od Agnieszki Skupień, rzeczniczki rybnickiego magistratu około 80% pensji.

Jak jest w innych miastach naszego regionu?

Na przykład w Jastrzębiu postojowe dla części pracowników oświaty i kultury – tych którzy nie są w stanie pracować zdalnie – wypłacane jest od kwietnia.

W Żorach osoby zatrudnione w jednostkach kultury otrzymują pełne wynagrodzenie, podobnie jak pracownicy oświaty – w tym mieście w tych sektorach nie zdecydowano się na wprowadzenie postojowego.

W Wodzisławiu na postojowym przybywają pojedyncze osoby zatrudnione w oświacie, każdorazowo decyduje o tym dyrektor placówki i tak jest od początku pandemii. W jednostkach kultury też zdarzają się takie sytuacje, nie było ich jedynie w wodzisławskiej bibliotece. Dla przykładu: w Wodzisławskim Centrum Kultury na 37 pracowników, w kwietniu na postojowym było 11 pracowników, w maju- jest 19.

Co o tym sądzicie?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj