Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: ogłoszono beneficjentów budżetu partycypacyjnego MRM

Facebook Twitter

Pasieka w "Powstańcach" a w "Tyglu" sala do lepszego przyswajania wiedzy. W Rybniku głoszono wyniki VI Budżetu Partycypacyjnego Młodzieżowej Rady Miasta.

budżet
fot. www.rybnik.eu

Budżet partycypacyjny Młodzieżowej Rady Miasta – rozdzielono fundusze

W tym roku do budżetu wpłynęło aż 10 projektów, czyli niemal z każdej rybnickiej szkoły średniej. Dotyczyły wsparcia zaplecza technicznego, a także stref odpoczynku i integracji. W związku z dużą ilością zgłoszeń głosowanie zostało podzielone na dwie tury. Do drugiej zakwalifikowano 4 projekty. Po konsultacjach kapituły oceniającej, podzielono główną nagrodę, 10 tys. złotych na dwa projekty, które uznano za najbardziej innowacyjne i pomysłowe.

Tegoroczni zwycięzcy to I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku z projektem „Nie będzie ICH, nie będzie NAS”. Zakłada zakup uli i przestrzeni dla rozwoju pszczół murarek, które nie uczulają i nie mają żądeł. Projekt Zespołu Szkół Technicznych nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku „O tym jak z bele kogo zrobić fachmana” – zakłada utworzenie sali szkoleniowej dla poprawienia efektywności przyswajania wiedzy.

Na jakie pomysły trafią pieniądze z budżetu partycypacyjnego MRM?

Projekt I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku
„Nie będzie ICH, nie będzie NAS” – zakłada zakup uli i przestrzeni dla rozwoju pszczół murarek, które nie uczulają i nie mają żądeł. Pszczoły mają zapewnić rozwój środowiska naturalnego.

Projekt Zespołu Szkół Technicznych nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku
„O tym jak z bele kogo zrobić fachmana” – zakłada utworzenie sali szkoleniowej dla poprawienia efektywności przyswajania wiedzy. W ramach projektu uczniowie mieliby szansę poszerzyć wiedzę na temat programowania, poznać nowe metody nauki.

Przypomnijmy, że kwota przeznaczona na realizację uczniowskich pomysłów to 10 tys. zł. Założeniem konkursu jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, poprawa warunków nauki oraz poszerzanie horyzontów uczniów szkół średnich na terenie Rybnika. To wyjątkowa okazja do aktywnego włączenia się w planowanie przestrzeni swojej szkoły lub zapewnienia wydarzenia, które będzie oczekiwane przez jej społeczność. Wyboru zwycięskiego projektu dokonuje komisja oceniająca złożona z: prezydenta Rybnika, jego zastępcy sprawującego nadzór nad Wydziałem Edukacji i Kultury, koordynatora Młodzieżowej Rady Miasta oraz przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miasta z każdej rybnickiej szkoły średniej.

Dotychczasowe zwycięskie projekty w poprzednich edycjach to:

UrsusMeteo – Zespół Szkół Urszulańskich (ogródek meteorologiczny)
TuPowstaje (MY) – I Liceum Ogólnokształcące (studio nagrań)
Plasticus Copernicus – IV Liceum Ogólnokształcące (pracownia plastyczna)
Tyglofonia – Zespół Szkół Technicznych (rozgłośnia ZST)
Luft Azyl – Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych (miejsce wypoczynku uczniów na świeżym powietrzu)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024