Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: ogromna transakcja dopięta przez samorząd

Facebook Twitter

Ogromna działka przy rybnickiej obwodnicy sprzedana. Jak podaje na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Rybnika Piotr Kuczera, dziś (24.03.) został rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości o powierzchni 40 ha, przy Drodze Regionalnej Racibórz-Pszczyna.

fot. mat. prasowe

To największy teren inwestycyjny sprzedany przez miasto po 1999 roku, cena to ponad 20 mln złotych brutto, jednak w większości kwota przypadnie na rzecz Skarbu Państwa. Dla miasta najistotniejsze jest pozyskanie nowego inwestora, zapewnienie wielu miejsc pracy oraz przyszłe wpływy z tytułu podatku od nieruchomości.

Inwestor będzie zobowiązany wybudować odcinek drogi dojazdowej do terenu inwestycyjnego od Węzła Gotartowicka, a także w poszczególnych latach zabudować teren budynkami (docelowo co najmniej 40% terenu przeznaczonego pod produkcję i usługi).

Rozstrzygnięcie to zakończenie długiego etapu przygotowań, dla których kluczowymi momentami było otwarcie rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej, a także prowadzone rozmowy z Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski, który zaakceptował zaproponowany przez nas kierunek działań.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj