Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik opuszcza czerwoną strefę. Kuczera: Na pewno spokojnie będziemy mogli przystąpić do zajęć od 1 września

Facebook Twitter

Rybnik opuszcza czerwoną strefę. Decyzją Ministra Zdrowia miasto trafia od soboty (30.08.) do strefy zielonej. Oznacza to zniesienie obostrzeń nałożonych 7 sierpnia.

To bardzo dobra wiadomość, ale pamiętajmy, że za tydzień kolejna weryfikacja- komentuje na gorąco Prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

To bardzo dobra wiadomość, mam nadzieję, że ten stan się utrzyma- to jest najistotniejsze. Weryfikacje będą co tydzień. Zakładam, że będzie tutaj postęp i że udało się w końcu opanować te główne skupiska koronawirusa. Przed nami rok szkolny- ja to czytam w tym kontekście. Na pewno spokojnie będziemy mogli przystąpić do zajęć od 1 września. Na pewno jest radość, bo w końcu możemy powiedzieć, że się udało, jakiś mały sukces na tej długiej wojnie z koronawirusem. Czujność trzeba zachować i przede wszystkim przestrzegać nadal zasad.

Radio 90: Powiat rybnicki – z tego co wiemy – pozostał w żółtej strefie.

Silny sąsiad, zdrowy sąsiad- to też nasze szczęście. Trzeba, by jak najszybciej z tej strefy żółtej wyszedł, ale też to jest sygnał dla nas wszystkich, że przy takim przemieszczaniu się ludności to zagrożenie nie znikło.

Z prezydentem Rybnika rozmawiał Arkadiusz Żabka, przypomnijmy, od soboty (29.08.) Rybnik opuszcza czerwoną strefę, a do żółtej trafia powiat rybnicki.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj