Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Otwarte kąpieliska czynne tylko do końca sierpnia

Facebook Twitter

Wakacyjne dni wraz z letnią temperaturą dobiegają końca. To także koniec sezonu kąpielowego w Rybniku. Wtorek (31.08.) to ostanie dzień na tutejszych basenach i kąpieliskach. Decyzja o zamknięciu obiektów została podjęta z powodu złych prognoz pogodowych na koniec sierpnia i początek września.

Od 5 czerwca do 23 sierpnia z Rudy skorzystało (dane na podstawie sprzedanych wejściówek) 65 965 osób, a z basenu w Chwałowicach 3410. Na kąpielisku w Kamieniu sprzedano 10325 biletów, ewidencja osób na Pniowcu nie jest prowadzona. W sobotę (28.08.) i niedzielę (29.08.) w związku z nie najlepszymi prognozami pogody, kursowanie autobusowej linii PR (Ruda-Pniowiec) zostaje zawieszone.

Już teraz zapraszamy wszystkich na nasze obiekty w roku przyszłym. Czasy są coraz bardziej normalne, mam więc nadzieję, że nie będziemy się już borykali z żadnym obostrzeniami

– mówi Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u.

Od 1 września zamknięte zostanie kąpielisko Ruda i basen w Rybniku-Chwałowicach. Obie te placówki na początku czerwca mogły przyjąć 50 proc. osób, w stosunku do pełnego obłożenia, później limit wynosił 75 proc. Przez cały wakacyjny czas limit na Rudzie został przekroczony trzykrotnie.

Zamknięte zostaną także kąpieliska w Rybniku-Kamieniu (limit osób przebywających jednocześnie na kąpielisku wynosił 1800) i na Pniowcu, gdzie limitów nie było, ponieważ teren kąpieliska nie jest ogrodzony, obowiązywało za to zachowanie dystansu społecznego.

Decyzja o zamknięciu obiektów została podjęta z powodu złych prognoz pogodowych na koniec sierpnia i początek września.

Od 5 czerwca do 23 sierpnia z Rudy skorzystało (dane na podstawie sprzedanych wejściówek) 65 965 osób, a z basenu w Chwałowicach 3410. Na kąpielisku w Kamieniu sprzedano 10325 biletów, ewidencja osób na Pniowcu nie jest prowadzona.

Od 1 września zapraszamy wszystkich do korzystania z krytych basenów Yntka w centrum miasta i Akwarium w Boguszowicach

– dodaje dyrektor Tymusz.

Jak informuje Zarząd Transportu Zbiorowego, w związku z zapowiadaną niską temperaturą i opadami deszczu w dniach 28 i 29 sierpnia kursowanie autobusowej linii PR (Ruda-Pniowiec) zostaje zawieszone.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023