Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik otwiera żłobki, przedszkola i szkoły dla najmłodszych dzieci

Facebook Twitter

Placówki będą działały od 1 czerwca, czyli od poniedziałku. Zainteresowanie taka formą opieki w sytuacji pandemii wyraziło 10 % rodziców.

Fot. W.Troszka/ rybnik.eu

Prezydent Rybnika obiecuje, że urzędnicy dołożą wszelkich starań, aby zajęcia były bezpieczne, jednocześnie Piotr Kuczera przypomina, że w Rybniku liczba zakażonych nie maleje, to 612 chorych.

Rozumiem, że sytuacja w każdej rodzinie jest odmienna. Są rodzice, którzy mimo swoich obaw są zmuszeni ze względu na sytuację zawodową czy rodzinną przyprowadzić swoje dzieci do placówek. Dołożymy wszelkich starań by zajęcia odbywały się bezpiecznie, w rygorze sanitarnym, jednocześnie przypominam, że sytuacja w Rybniku jest wyjątkowa, jeżeli chodzi o wzrost zakażeń w ostatnim czasie.

– mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i dodaje:

Dziś zapadły decyzje ze strony rządu o odmrażaniu kolejnych etapów życia gospodarczego, społecznego i kulturalnego. Skoro możliwe będą zgromadzenia do 150 osób , wejścia do sklepów bez limitów, maseczki już nie zawsze będą obowiązkowe, to nasza decyzja o nieotwieraniu placówek dla dzieci wydaje się bezcelowa.

Prezydent apeluje do wszystkich rybniczan o rozwagę, liczy, że rodzice w Rybniku wykażą się rozsądkiem i wyślą dzieci na zajęcia tylko w uzasadnionych przypadkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj