Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Pijany kierowca zatrzymany na Niepodległości. Mężczyzna miał ponad dwa promile

Facebook Twitter

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Rybniku, po informacji od zaniepokojonego mieszkańca. Gdy przybył na miejsce, policjantom udało się dobudzić mężczyznę, ten z impetem cofając, wjechał w radiowóz. 27-latek wydmuchał 2 promile.

Reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierowcę osobowej toyoty. W sobotę (20.11.), około godziny 20.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Niepodległości w kierunku Jankowic jedzie osobówka, której kierowca prawdopodobnie jest pijany.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej i na terenie Rybnika zauważyli kierowcę osobówki. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, ani też pukanie w szybę osobówki. Kiedy mundurowi otworzyli drzwi pojazdu, mężczyzna nagle ocknął się, zaczął cofać i uderzył w zaparkowany za jego samochodem radiowóz.

Mieszkaniec powiatu rybnickiego nie potrafił ustać o własnych siłach na nogach. Badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało, że miał on w organizmie 2 promile alkoholu, ponadto pobrano mu krew do badań. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 2 lat więzienia.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj