Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik podświetli budynki na zielono. Miasto solidaryzuje się z migrantami na granicy

Facebook Twitter

Publiczne budynki w Rybniku podświetlone zostaną na zielono. W ten sposób miasto chce w sobotę (6.11.) wyrazić solidarności z migrantami i uchodźcami. Akcję zaplanowano na 19.00. Ten symboliczny gest ma pokazać, że nie ma zgody na niehumanitarne traktowanie drugiego człowieka.

Rybnik włącza się w akcję inicjatywy społecznej „Matki na Granicę”, w ramach której miasta, na znak solidarności z migrantami i uchodźcami, podświetlą na zielono budynki publiczne.

W ramach akcji „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!” mieszkańcy i mieszkanki całej Polski zapalą na godzinę w oknach zielone światła – jednoznaczny symbol wsparcia dla migrantów i uchodźców

– mówią organizatorzy akcji.

 Zielone światła świecą się w oknach Podlasia, jako sygnał gotowości do pomocy, do ratowania życia ludzi. Udział lokalnych samorządów pokaże, że małe ojczyzny kultywują polską gościnność, a prawa człowieka i los uchodźców są dla nich ważne. W wielu miastach i gminach, także we Wrocławiu dostają oni już teraz wsparcie: bezpieczny azyl, szansę na godne życie. Mamy w naszym państwie 2477 gmin – włączmy się w pomoc na rzecz najsłabszych, stańmy razem w haniebnym czasie

– apelują.

Apel skierowany został do włodarzy miast i gmin, ponieważ by realnie pomóc migrantom i uchodźcom, potrzeba również stanowczego wsparcia oraz solidarności ze strony polskich samorządów.

Wspólnie udowodnimy, że Polki i Polacy są przyzwoici, że na czele samorządów stoją ludzie prawi i o wielkich sercach

– czytamy w towarzyszącym akcji apelu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021