Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Policja sprawdza miejsca gdzie przebywają bezdomni

Facebook Twitter

Coraz chłodniej w regionie, nocami temperatury spadają już poniżej zera. Rybnicka policja oprócz apeli w sprawie bezdomnych, sama też wysyła patrole w miejsca, gdzie najczęściej chronią się przed zimnem.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Rybniccy policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ogródki działkowe, wiaty śmietnikowe oraz dworce i tereny zielone. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane będą nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Krótkie dni i niskie temperatury są szczególnie dotkliwe dla osób pozbawionych dachu nad głową. Policjanci apelują również do mieszkańców o zgłaszanie przypadków osób potrzebujących pomocy.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, może to być chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek, czy bezpiecznie spędzić noc. Celem działań jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Apelujemy o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych i samotnych, które wymagają natychmiastowej pomocy. Czasem jeden telefon pod 112 może uratować ludzkie życie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022