Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Proboszcz prosi o żywność dla potrzebujących

Facebook Twitter

W tym szczególnym czasie można wspomóc potrzebujących w Rybniku. O żywność, która umożliwi przygotowanie posiłków dla bezdomnych, apeluje m.in. ksiądz Marek Bernacki, proboszcz Bazyliki św. Antoniego.

Inicjatorem akcji wydawania ciepłych posiłków dla najbardziej potrzebujących wydawanych w czasie pandemii na placu przy ul. Hallera jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku, a partnerami rybnickie schroniska dla osób bezdomnych:

Poprosiliśmy przez nasze portale społecznościowe ludzi, którzy chcieliby coś dać, symbolicznie. Nie chodzi o wielkie rzeczy, przeważnie z żywności dla ludzi potrzebujących, aby taką żywność nam dostarczyli. My przekazujemy ją na tę na wydawkę zupy i żywności, która codziennie ma miejsce przy ulicy Hallera. Odzew jest, bo ludzie nasi są zawsze wrażliwi, życzliwi dlatego bardzo dziękujemy za ten odzew. Tak jak mówię, to nie chodzi o wielkie rzeczy. Dzisiaj ktoś przywiózł trzy bochenki chleba, ktoś jakiś kilogram kiełbasy, napoje. Chcemy w tym momencie też pomóc podzielić się tym, co mamy. Tym bardziej że wiemy jaki czas przezywamy. Wiemy, że i Wielki Post i jałmużna, jest to wszystko mile widziane i wskazane.

– mówi ks. Marek Bernacki. Produkty są odbierane w domu parafialnym Bazyliki św. Antoniego. Wystarczy zadzwonić na numer 607-162-073 a żywność zostanie od nas odebrana.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj