StartWiadomości Wiadomości dnia

Rybnik: Protest przed urzędem [LIVE,FOTO]

Przed urzędem już jest sporo osób. Mają transparenty – widnieją na nich hasła ‚Godna płaca, godna praca’, ‚Pracujemy uczciwie, chcemy zarabiać godziwie’. ‚MDPS Rybnik – za mało etatów, praca ponad, siły niskie pensje, a urząd z nas kpi!’

Na ostatnim spotkaniu z Panem prezydentem dowiedzieliśmy się, że kilkadziesiąt pracowników zarabia poniżej najniższej krajowej. Wiele osób zarabia najniższą krajową. W tej chwili podwyżki, które zaproponował Pan prezydent, w żaden sposób nie załatwią żadnych naszych problemów. Pracownicy samorządowi i służb publicznych to są te osoby, które dbają o wizerunek miasta. To dzięki nam jest czysto w tym mieście. To dzięki nam są czyste, funkcjonujące czerwone familoki. To my się opiekujemy starszymi ludźmi to my się opiekujemy ludźmi niepełnosprawnymi.

– mówi Radiu 90 Aleksander Wejchowski z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku, przewodniczący zgromadzenia, a Agnieszka Kasperczyk, przewodnicząca organizacji zakładowej NSZZ Solidarność przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybniku apeluje o szacunek:

Władze miasta nas nie szanują. Pan prezydent wie, że tu jesteśmy. Zapraszaliśmy go, żeby powiedział swoim pracownikom jednostek samorządowym i służb publicznych ile jesteśmy warci. Nie 200 zł brutto, nie 140 zł na rękę domagamy się 1500 zł brutto.

Zostaw komentarz