Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Przygotowania do wyborów do rady seniorów

Facebook Twitter

Przed seniorami w Rybniku wybory do ich rady. Kandydatów można zgłaszać do 10 listopada. Wybory planowane są dwa tygodnie później (24.11.). W skład rady seniorów wchodzi 15 radnych seniorów, w tym: 9 przedstawicieli organizacji działających na rzecz osób starszych na terenie Rybnika, 3 osoby wskazane przez Prezydenta Miasta oraz 3 osoby wskazane przez radnych.

Kandydaci muszą być mieszkańcami Rybnika i mieć ukończone 60 lat. Zgłoszenie zawierające opis kandydata należy przesłać na adres Urzędu Miasta Rybnika: ul. Bolesława Chrobrego 2, 44-200 Rybnik lub złożyć w kancelarii Urzędu, w nieprzekraczalnym terminie do 10 listopada br. Spotkanie wyborcze odbędzie się 24 listopada br. w sali 264 Urzędu Miasta Rybnika w godzinach od 12.00 do 14.00.

Wybory są bezpośrednie i tajne. Czynne prawo wyborcze przysługuje osobie będącej mieszkańcem Rybnika, która ukończyła 60. rok życia i jest obecna na spotkaniu. Osoby chcące głosować proszone są o przybycie na miejsce spotkania wraz z dokumentem tożsamości (np. dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

Przy wejściu na salę każda osoba uprawniona do głosowania poproszona zostanie o podpisanie się na liście obecności – następnie otrzyma kartę do głosowania. Wybranych zostanie 9 kandydatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę głosów.

Informacja o wynikach przeprowadzonych wyborów zostanie podana do publicznej wiadomości w terminie do 30 listopada.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj