Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Remont Juliusza odłożony w czasie

Facebook Twitter

Remont Juliusza odłożony w czasie, chodzi o były kompleks szpitala w Rybniku. Remont największego w kompleksie obiektu został wstrzymany. Za kilka, a nawet za kilkanaście miesięcy wznowione będą mogły być prace. To oznacza, że prace z pewnością nie zakończą się we wcześniej założonym terminie.

Fot. mat. nadesłane

Remont Juliusza odłożony w czasie. Prace wznowione będą za kilka miesięcy

Fot. mat. nadesłane

Rozmawialiśmy z Agnieszką Skupień, rzeczniczką rybnickiego magistratu:

Agnieszka Skupień: W trakcie prac, które prowadziła firma na terenie tego obiektu, okazało się, że zakres tych prac nie może być przeprowadzony w taki sposób, jak zakładał to pierwotnie projekt. Nie pozwalał na to stan techniczny budynku, co groziło poważnymi konsekwencjami dla tego obiektu. W praktyce okazało się, że trzeba zastosować inne techniki budowlane, by remontować dalej obiekt. Niestety kwoty, które związane są z remontem, zaczęły być coraz wyższe. Dodatkowe koszty na Juliuszu szacowane są na około 5 milionów złotych przy wartości obecnej umowy, która opiewała na kwotę 7 milionów złotych.

Fot. mat. nadesłane

Miasto zdecydowało się rozwiązać umowę z firmą, która dotychczas prowadziła remont. Wykonawcy wypłacono wynagrodzenie w kwocie 1,5 mln złotych.

Agnieszka Skupień: Z końcem grudnia ogłosiliśmy przetarg na opracowanie projektu budowlanego, który uwzględnia już prace przeprowadzane przez dotychczasową firmę. Miasto w tym czasie będzie się starało pozyskać dofinansowanie zewnętrzne na ten obiekt w nowej perspektywie środków europejskich.

Prace remontowe w budynku Juliusz trwały od sierpnia 2017 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024