Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Rodzice i wychowawcy mogą zgłaszać autokary do kontroli

Facebook Twitter

Na dworcu autobusowym przy ulicy Budowlanych. To w tym miejscu w Rybniku wyznaczono punkt do kontroli autokarów. Policjanci przypominają, że przyjmują zgłoszenia od rodziców i wychowawców, którzy chcą mieć pewność, że ich dzieci wyjadą na zimowiska bezpiecznymi autobusami.

Takie zgłoszenia przyjmują w sekretariacie wydziału ruchu drogowego Komendy Policji w Rybniku, jak tłumaczą mundurowi, decyzja o wyznaczeniu stałego miejsca do kontroli została podyktowana względami bezpieczeństwa, jednak w uzasadnionych przypadkach kontrole można przeprowadzić w innym, ustalonym miejscu.

Organizator wyjazdu lub przewoźnik, podczas telefonicznego zgłoszenia kontroli, zobowiązany jest do podania daty i godziny przyjazdu autobusu w wyznaczone miejsce tj. około 30 min przed planowanym odjazdem. Przeprowadza się również kontrolę z pasażerami, wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów.

Zgłoszenia przyjmuje:

  • sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rybniku tel. (32) 429 52 90
  • zastępca dyżurnego KMP w Rybniku tel. (32) 429 52 66.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj