Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Rusza budowa tymczasowego wiaduktu na Mikołowskiej

Facebook Twitter

W piątek (10.02) ma ruszyć budowa tymczasowego wiaduktu na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Będzie pełnił funkcję bajpasa, by utrzymać ruch pojazdów podczas przebudowy głównego wiaduktu.

fot. rybnik.eu

Jak przypominają urzędnicy z Rybnika, w ciągu ulicy Mikołowskiej przebudowany zostanie zarówno most nad rzeką Rudą, jak i wiadukt drogowy, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolei piaskowej. Tymczasowy obiekt zapewni przejezdność drogi podczas pierwszej części robót, późniejsza budowa mostu nad Rudą będzie się już wiązała z koniecznością korzystania z wyznaczonych objazdów. Na Mikołowskiej do jesieni, ma powstać nowy most o długości 18 metrów i nowy wiadukt o długości ponad 33 metrów. Będzie tam chodnik oraz ciąg pieszo-rowerowy. W czasie budowy tymczasowego wiaduktu, od piątku (10.02) kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności.

Prace wykonywać będzie wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Spółka z o.o. ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę października 2023 roku

Wybudowany zostanie nowy most o długości 18 metrów i szerokości ponad 16,5 metra. Z kolei nowy wiadukt drogowy, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej, będzie miał długość 33,4 metra oraz szerokość ponad 16,5 metra. Częścią obu obiektów będzie chodnik o szerokości 2 metrów oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 4 metrów. Zarówno most jak i wiadukt będą oświetlone, wybudowana zostanie też nowa kanalizacja deszczowa.

Co ważne, w trakcie budowy wiaduktu nad torami przejezdność drogi zostanie zachowana (wybudowany będzie tymczasowy obiekt umożliwiający ruch pojazdów i pieszych), natomiast budowa mostu nad Rudą będzie się wiązała z koniecznością korzystania z wyznaczonych objazdów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023