Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rusza nabór do klas pierwszych rybnickich szkół podstawowych. Sprawdź jak się zgłosić

Facebook Twitter

W poniedziałek (22.02.) rusza nabór do klas pierwszych rybnickich szkół podstawowych. Dotyczy dzieci 7-letnich, które obecnie uczęszczają do przedszkoli oraz chętnych 6-latków. W tym roku wszystkie 32 szkoły podstawowe na terenie tego miasta czekają na nowych uczniów.

fot. FB/Szkoła Podstawowa nr 35 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Rybniku

Jeśli chcemy zapisać dziecko do szkoły w obwodzie naszego miejsca zamieszkania, trzeba do 12 marca potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do danej placówki wypełniając deklarację i składając ją w sekretariacie. Jeśli rodzic decyduje się na szkołę obwodową, nie wybiera innej placówki. Dla kandydatów, którzy nie chcą uczęszczać do swoich szkół obwodowych, postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wolne miejsca w rybnickich podstawówkach.

Witryna naborowa: TUTAJ

Fot.pixabay.com

Nabór do szkoły spoza obwodu

Dla kandydatów, którzy nie chcą uczęszczać do swoich szkół obwodowych, postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wolne miejsca w szkołach podstawowych. Witryna naborowa dla rodziców będzie dostępna od 22 lutego (od godz. 8.00) do 12 marca br. (do godz. 15.00):
• wniosek należy wypełnić w systemie, wydrukować, podpisać i dostarczyć do szkoły „pierwszego wyboru”,
• we wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej można wskazać trzy szkoły. Należy tam określić kolejność wybranych szkół (oddziałów) w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych,
• we wniosku nie wybiera się szkoły obwodowej, w przypadku braku miejsc w wybranych szkołach dziecko z automatu zostanie przydzielone do szkoły obwodowej,
• wyniki postępowania rekrutacyjnego podane będą 23 marca (listy dzieci zakwalifikowanych do poszczególnych szkół),
• rodzice kandydata zakwalifikowanego do szkoły podstawowej są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do tej szkoły w terminie od 23 marca do 29 marca br. (do godz. 15.00).

Nabór do klas sportowych

Postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów, którzy chcą uczęszczać do klas sportowych – szachowej w Szkole Podstawowej nr 2 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10), żeglarskiej w Szkole Podstawowej nr 10 oraz interdyscyplinarnej (judo, lekkoatletyka, piłka nożna) w Szkole Podstawowej nr 31 (Zespół Szkół nr 3) jest prowadzone w krótszym terminie. Witryna naborowa dla rodziców będzie dostępna od 22 lutego (od godz. 8.00) do 5 marca br. (do godz. 15.00), więcej informacji w szkole.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji klasa sportowa nie może liczyć mniej niż 20 uczniów. Zatem klasa taka nie powstanie, jeżeli grupa co najmniej 20 kandydatów nie zaliczy pozytywnie próby sprawności fizycznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021