Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Ruszają zapisy na 39. Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego online

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery. Jaka jest formuła konkursu?

fot. pixabay.com

Przesłuchania odbędą się w formie online

Festiwal Piosenki Dziecięcej to impreza o bogatej tradycji, organizowana od 1982 roku, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz regionu. Pomysłodawcą i inicjatorem festiwalu był Tadeusz Paprotny – muzyk, animator kultury dziecięcej – dlatego festiwal nazwany jest jego imieniem.

Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz promowanie pozytywnego wizerunku życia, wolnego od nienawiści i hejtu.

Uczestnikami Festiwalu są dzieci w wieku od 6 do 15 lat, występujące jako soliści, startujące w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy I – III,
  • klasy IV – VI,
  • klasy VII – VIII.

Zgłoszenia zbierane będą od jutra (5.04.) do czwartku (8.04.).

Festiwal odbędzie się w formie online, a koncert finałowy będzie miał miejsce przy ograniczonej ilości miejsc na widowni i będzie transmitowany na żywo na Facebooku Domu Kultury.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania ze strony internetowej Domu Kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj