Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik szuka wykonawcy skateparku w parku Wiśniowiec

Facebook Twitter

Rybnik nadal szuka wykonawcy na skatepark. Ze względu na brak oferentów, przetarg trzeba było unieważnić. Jak jednak słyszymy w magistracie, cały czas czynione są starania, by doszło do realizacji inwestycji na Wiśniowcu. Jeszcze w trakcie trwania postępowania przetargowego z miastem kontaktowały się dwie firmy potencjalnie zainteresowane realizacją inwestycji.

fot. pixabay.com

Niestety ostatecznie żadna z nich nie zdecydowała się złożyć oferty. Kolejny przetarg może być rozstrzygnięty w ciągu 2 miesięcy. Przypomnijmy, poprzedni skatepark nie spełniał wymogów bezpieczeństwa i musiał być rozebrany. Budowa nowego obiektu to koszt ponad 4 mln złotych.

Joanna Kotynia-Gnot: Jedna z firm, zajmująca się profesjonalnie realizacją takich obiektów jak skatepark, choć chętnie podjęłaby się tego zadania, uznała, że ze względu na bieżące zaangażowanie, nie jest w stanie zrealizować inwestycji we wskazanym przez nas terminie, inna firma wskazuje natomiast na zakres finansowy przewidziany dla inwestycji jako niewystarczający

– wyjaśnia Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej.

Joanna Kotynia-Gnot: Zmuszeni jesteśmy do powtórzenia procedury przetargowej, mając nadzieję, że w kolejnym przetargu, zainteresowanie tematem również innych firm przełoży się na złożenie oferty przetargowej . Zależy nam jednak na ofertach firm mających doświadczenie w realizacji tak specjalistycznych obiektów. Tylko profesjonalne wykonanie gwarantuje możliwość korzystania z obiektu w sposób zawodowy, a nie tylko rekreacyjny i hobbystyczny

Kiedy zatem możemy liczyć na nowy skatepark? Efekt nowej procedury przetargowej to perspektywa 1,5-2 miesięcy.

Przypomnijmy, że stary skatepark, mieszący się na terenie Centrum Sportów Olimpijskich w parku Wiśniowiec, został rozebrany ze względów bezpieczeństwa, w związku z licznymi defektami urządzeń oraz nawierzchni jezdnej, na której posadowione były przeszkody (a nawierzchnia jest równie ważnym elementem wyposażenia skateparku, podobnie jak urządzenia). Budowa nowego obiektu wyceniona została przez miasto na ok 4,1 mln zł.

Położony w sąsiedztwie rybnickiego stadionu park Wiśniowiec to ulubiona miejscówka rybnickich rowerzystów wyczynowych, którzy od dwóch lat mogą cieszyć się nowym, przebudowanym torem oraz trasą rowerową MTB.

W ramach projektu ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego 2019 „Północ – centrum sportów olimpijskich. Wiśniowiec dla przyszłych mistrzów” na Wiśniowcu wybudowana została nowa trasa rowerowa do uprawiania kolarstwa górskiego, na której zamontowano przeszkody imitujące naturalne przeszkody występujące w górskim terenie. Powstała również trasa ze specjalnie wyprofilowanymi bandami ziemnymi oraz pagórkami w formie nasypów ziemnych. Dodatkowo zamontowano urządzenia małej architektury w postaci barierek, tablic informacyjnych, pomostów drewnianych, głazów, itp., stanowiących integralną część tras rowerowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023