Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Targowisko otwarte, cmentarze nie

Facebook Twitter

Wraca handel na rybnickim targowisku. Od wtorku (14.04.) będą możliwe zakupy na targowisku przy ulicy Hallera. Miasto zamknęło je z powodu epidemii, teraz, mimo iż zagrożenie nie minęło- je otwiera.

Arkadiusz Żabka między innymi o tej decyzji rozmawiał z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą w porannej rozmowie w Radio 90:

Radio 90: Czyj to był pomysł, bo z jednej strony apelujemy: zostańcie w domach, a z drugiej strony otwiera się targowisko.

Piotr Kuczera: Miałem i apel radnych i apel handlujących, ale też sami klienci pytali się, kiedy wrócimy do tych targowisk. Duże sklepy wielkopowierzchniowe handlują. Tutaj jesteśmy na świeżym powietrzu przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Myślę, że jest to bezpieczne.

Handel na targowisku ma odbywać się przy zachowaniu wielu zasad bezpieczeństwa. Przy wejściu na targowisko mają pojawić się pojemniki z płynem dezynfekcyjnym i rękawiczki jednorazowe, a przy jednym straganie będą mogły przebywać maksymalnie trzy osoby. Targowisko w Rybniku otwarte, ale cmentarze jeszcze nie:

Piotr Kuczera: Podjąłem bardzo trudną decyzję, aby komunalne cmentarze zamknąć. Wiem, że również część parafialnych została zamknięta. Z tego powodu, że jest zwyczaj piękny, szlachetny, że odwiedzamy naszych zmarłych na cmentarzach w tym okresie, ale tworzą się bardzo duże skupiska ludzi no i niestety taka, a nie inna decyzja. Myślę, że w najbliższych tygodniach będziemy luzować te wszystkie sprawy, aczkolwiek przyznam się, że jest to taki obszar, który może poczekać, nie jest potrzebą pierwszego rzędu.

Cała rozmowa z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020