Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik też ma swoją ogrzewalnię!

Facebook Twitter

Przypominamy o tej formie pomocy dla osób bez dachu nad głową, bo temperatura wprawdzie nie aż tak mroźna, ale może być niebezpieczna. Kontener o powierzchni 58 m2, w którym można znaleźć schronienie, stanął na terenie szpitala psychiatrycznego.

Fot. W. Troszka/rybnik.eu

Czynny będzie do końca kwietnia 2019, prze 7 dni w tygodniu, od godz. 18.00 do godz. 8.00 rano. Z ogrzewalni może korzystać jednocześnie 20 osób. Bezdomni mają możliwość m.in. skorzystania z sanitariatów, przygotowania gorącego napoju, wymiany odzieży lub dezynfekcji starej, czy obejrzenia telewizji.

Zainteresowani uzyskają też informację na temat możliwości otrzymania wsparcia w innych placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym na terenie Miasta Rybnika. Rybnicką ogrzewalnię prowadzi wybrane w konkursie grantowym Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II – Pomoc Potrzebującym – Rybnicki Bank Drugiej Ręki. Kwota przeznaczonej na ten cel dotacji to 170 tys. zł (z czego 30 tys. w roku 2018 i 140 tys. w 2019). Koszt kontenera wraz z wyposażeniem i infrastrukturą to niecałe 305 tys. zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj