Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Tną koszty i oszczędzają na autobusach

Facebook Twitter

Z powodu cięć w budżecie miasta na 2020 rok w Rybniku oszczędności szukają w komunikacji miejskiej. Od poniedziałku (27.01.) zmienia się rozkład jazdy autobusów należących do taboru Zarządu Transportu Zbiorowego.

Zdecydowano o wprowadzeniu ograniczeń na kilkudziesięciu liniach:

Same zmiany dotyczą ponad 30 linii. To nie są wszystkie linie, brzmi to dość groźnie, ale w niektórych przypadkach to są zmiany nieznaczne- częściowo np. jest skrócony jeden przystanek- takie, które nie miały dużych napełnień i mają jakieś zastępstwo, gdyby ktoś się zdecydował. Są to godziny np. 4:00 rano, gdzie było mało napełnień albo kurs jest skrócony- autobus jedzie do Placu Wolności, a nie do dworca autobusowego. Mamy nadzieję, że nasi pasażerowie tego nie odczują w taki sposób dość znaczący- są różne alternatywy. Cięcia były konieczne po to, żeby budżet się zbilansował.

-mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu. Jakiego rzędu uda się oszczędzić środki po wprowadzeniu tych zmian?

Ponad 1,2 mln zł to jest dość sporo. Z tego, co mówi dyrektor ZTZ w Rybniku, cięć miało być jeszcze więcej. Dyrekcja starała się to zrobić w taki sposób, żeby rzeczywiście pasażerowie nie ucierpieli. Te konieczności, które były konieczne zostały zrobione w miarę możliwości bez negatywnych skutków dla pasażerów. Zachęcamy do tego, by się zapoznać z tym, które kursy zostały częściowo zlikwidowane, które są ograniczone, jak to wygląda- tak, żeby w tym dniu, kiedy już rzeczywiście zostaną wprowadzone zmiany, ktoś nie został zaskoczony.

W tym roku nie są już planowane żadne zmiany polegające na ograniczaniu kursów autobusów ZTZ w Rybniku. Zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusu linii 30 w centrum miasta. Nowa trasa obejmowała będzie przystanki Śródmieście Dworzec Kolejowy, Śródmieście Chrobrego, Śródmieście Plac Wolności, Północ Wyzwolenia, Północ Strzelecka, Północ Żużlowa, Północ Kąpielisko Ruda.

Kursy linii 49 zostaną połączone z częścią kursów linii 11 tak, że autobusy linii 49 będą kursować przez dzielnice Boguszowice Osiedle, Meksyk, Śródmieście, Północ, Wielopole, Rybnicka Kuźnia.
Likwidacji ulegnie kilka kursów o znikomym napełnieniu.

Więcej: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020