Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik trwa sesja Rady Miasta. Co z podwyżkami śmieci? [LIVE]

Facebook Twitter

Punkt numer 12 dzisiejszych (18.11.) obrad. Na to zwracają uwagę mieszkańcy Rybnika. O 16.00 ruszyła sesja Rady Miasta, na której radni zajmą się między innymi podwyżką cen śmieci. Nowa zaproponowana stawka to 31 złotych.

Przypomnijmy, podwyżka była zapowiadana od dawna, miała zostać przyjęta na październikowej sesji, jednak w ostatniej chwili prezydent Piotr Kuczera wycofał projekt tej uchwały. Dziś (18.11.) wraca na obrady, w wyższej niż jeszcze miesiąc temu kwocie. Jak podaje urząd, gdyby została stawka 29 złotych i 50 groszy, jaką proponowano w październiku, miasto musiałoby dopłacać do tzw. opłaty śmieciowej 2 mln 200 tysięcy złotych. Jak mówił Piotr Kuczera w Radiu 90, podwyżka jest nieunikniona, by nie dopłacać do śmieci. W zeszłym roku miasto dopłaciło 6,5 miliona, jednocześnie prezydent zwrócił uwagę, że w systemie funkcjonuje około 10 tysięcy osób, które za śmieci nie płacą. Dzisiejszą sesją można śledzić online, poniżej okno z transmisją

Porządek spotkania:

 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Sprawozdanie z działalności Prezydenta w okresie od poprzedniej sesji.
 3. Zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Rybnika.
 4. Zmiany w budżecie Miasta Rybnika na 2021 rok.
 5. Zmiana uchwały Rady Miasta Rybnika Nr 430/XXXI/2013 w sprawie nadania statutu Muzeum w Rybniku.
 6. Wydzierżawienie nieruchomości.
 7. Przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Miasta Rybnika obejmującego cztery obszary w rejonach ulic: Energetyków, Żołędziowej, Ogrodowej i Radziejowskiej (MPZP 66).
 8. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części Miasta Rybnika obejmującej obszar w rejonie ulicy Żorskiej (MPZP 31).
 9. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części Miasta Rybnika obejmującej obszar w rejonie ulicy Szybowcowej (MPZP 54-18).
 10. Przyjęcie Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2022 -2025 dla Miasta Rybnika.
 11. Przyjęcie Programu Ochrony Środowiska dla Miasta Rybnika na lata 2021-2024 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2028.
 12. Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj