Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Tymczasowy areszt za rozbój na 12-latku [WIDEO]

Facebook Twitter

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na 12-letnim chłopcu. Do zdarzenia doszło w niedzielę (24.05.) około godz. 14:30 na ulicy Barbary w Rybniku. Mężczyźni w wieku 24 i 25 lat używając przemocy, zaatakowali 12-letniego chłopca i ukradli mu głośnik bezprzewodowy.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Wszystko działo się w rejonie parku przy ulicy Barbary w Rybniku. Po przyjeździe mundurowych poszkodowany chłopak zeznał, że podeszło do niego dwóch nieznanych mu mężczyzn. Zaczęli stosować na nim przemoc fizyczną- przytrzymywali go za ramiona i podduszali następnie, gdy został odepchnięty i przewrócony na ziemię, ukradli mu głośnik bezprzewodowy. Świadkami zdarzenia byli znajomi pokrzywdzonego. Na podstawie rysopisu sprawców, mundurowi w krótkim czasie zatrzymali agresorów i odzyskali skradziony łup.

We wtorek (26.05.) bandyci zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Rybniku po wniosku śledczych i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu agresorów na okres trzech miesięcy. Młodszy z zatrzymanych przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz materiał wideo:

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020