Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik uruchamia rowery miejskie: „Mamy umowy i zobowiązania”

Facebook Twitter

Dramatycznie rośnie liczba zakażonych w Rybniku. Miasto po braku rekomendacji sanepidu ze względu na sytuację epidemiologiczną nie otwiera żłobków i przedszkoli, ale uruchamia wypożyczalnię miejskich rowerów. Dlaczego?

O to Arkadiusz Żabka pytał Agnieszkę Skupień, rzeczniczkę Urzędu Miasta w Rybniku:

Dlaczego rowery już stoją? Stoją, bo są umowy, zobowiązania, różne zależności. Taki świat paradoksów w czasie pandemii. To nie oznacza, że my będziemy prowadzić rankingi przejechanych kilometrów na rowerze miejskim, absolutnie apelujemy: zachowajcie wszyscy zdrowy rozsądek. Jeżeli chcecie, jeżeli potrzebujecie przejażdżki rowerem, dbajcie o siebie: rękawiczki, maseczka obowiązkowo i odkażanie kierowcy, rączek i siedziska. Uważajcie na siebie, nikt nie będzie teraz sprawdzał ile przejechaliście kilometrów, tylko czy jesteście bezpieczni i zdrowi.

W sumie w wypożyczalni miejskich rowerów w Rybniku do dyspozycji jest 81 jednośladów. Można je wypożyczyć w 38 punktach zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Powtórzmy: ze względów logistycznych, regularna dezynfekcja rowerów nie jest możliwa, dlatego miasto zachęca użytkowników rowerów do samodzielnego i odpowiedzialnego zadbania o własne bezpieczeństwo:

  • miej przy sobie płyn, żel lub chusteczki antybakteryjne i przed skorzystaniem z roweru zdezynfekuj nimi rączki kierownicy i siodełko,
  • pamiętaj, by podczas korzystania z roweru miejskiego nosić rękawiczki i maseczkę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj