Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Uszkodzony gazociąg [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W okolicy ronda Kamyczek w Rybniku doszło do uszkodzenia gazociągu. Straż pożarna i policja blokują drogi dojazdowe- informowaliśmy we wtorkowy (5.03.) wieczór. Wstrzymano także ruch pociągów. Jak pisali słuchacze, w pobliżu unosił się zapach gazu. Co się stało dokładnie?

Wczoraj (5.03.) po godzinie 19.30 operator koparko- ładowarki, który tuż przy wiadukcie prowadził prace porządkowe uszkodził znajdujący się na niewielkiej głębokości gazociąg. Rura miała 150 milimetrów, był to gazociąg średniego ciśnienia. Wyciek był niebezpieczny, na miejsce natychmiast wezwano ratowników.

W akcji brało udział 9 zastępów straży pożarnej i 10 policyjnych radiowozów oraz pogotowie gazowe. Natychmiast ewakuowano 3 pracowników pobliskiej nastawni kolejowej oraz 10 osób z pobliskiego budynku. Ponieważ istniała groźba wybuchu wstrzymano ruch na liniach kolejowych Rybnik-Wodzisław i Rybnik- Racibórz. Zablokowano także ruch samochodów na rondach Chwałowickim i Kamyczek oraz na ulicach przyległych.

Ratownicy odcięli zasilanie elektryczne w promieniu 100 metrów, by nie dopuścić do zapalenia się gazu. W całej sytuacji pomógł fakt, że tego wieczora wiał silny wiatr, który rozwiewał wydobywający się z rury gaz. Ostatecznie po godzinie 23.00 pracownicy pogotowia gazowego naprawili gazociąg.

Utrudnienia w ruchu trwały blisko 4 godziny. Straty na razie nie zostały oszacowano, nie wiadomo ile gazu wyciekło. Policjanci ustalili, że 38- letni operator koparko- ładowarki był trzeźwy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj