StartWiadomości

Rybnik: Uszkodzony gazociąg [AKTUALIZACJA]

Wczoraj (5.03.) po godzinie 19.30 operator koparko- ładowarki, który tuż przy wiadukcie prowadził prace porządkowe uszkodził znajdujący się na niewielkiej głębokości gazociąg. Rura miała 150 milimetrów, był to gazociąg średniego ciśnienia. Wyciek był niebezpieczny, na miejsce natychmiast wezwano ratowników.

W akcji brało udział 9 zastępów straży pożarnej i 10 policyjnych radiowozów oraz pogotowie gazowe. Natychmiast ewakuowano 3 pracowników pobliskiej nastawni kolejowej oraz 10 osób z pobliskiego budynku. Ponieważ istniała groźba wybuchu wstrzymano ruch na liniach kolejowych Rybnik-Wodzisław i Rybnik- Racibórz. Zablokowano także ruch samochodów na rondach Chwałowickim i Kamyczek oraz na ulicach przyległych.

Ratownicy odcięli zasilanie elektryczne w promieniu 100 metrów, by nie dopuścić do zapalenia się gazu. W całej sytuacji pomógł fakt, że tego wieczora wiał silny wiatr, który rozwiewał wydobywający się z rury gaz. Ostatecznie po godzinie 23.00 pracownicy pogotowia gazowego naprawili gazociąg.

Utrudnienia w ruchu trwały blisko 4 godziny. Straty na razie nie zostały oszacowano, nie wiadomo ile gazu wyciekło. Policjanci ustalili, że 38- letni operator koparko- ładowarki był trzeźwy.

Zostaw komentarz