Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Rybnik w akwarelach”. Nowa wystawa już czynna w galerii Teatru Ziemi Rybnickiej

Facebook Twitter

"Z urodzenia Ślązaczka /Ruda Śląska/, z pochodzenia i wyboru rybniczanka". Tak o sobie mówi Brygida Przybyła, jej najnowszą wystawę można oglądać od wczoraj (15.06.) w Galerii Sztuki Teatru Ziemi Rybnickiej. Będzie czynna do końca lipca.

Praca Brygidy Przybyły/ mat.prasowe

„Rybnik w akwarelach”

Brygida Przybyła

Z urodzenia Ślązaczka /Ruda Śląska/, z pochodzenia i wyboru rybniczanka. Ukończyła studia ekonomiczne magisterskie w Warszawie i podyplomowe pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2001 roku, natomiast już w 2008 roku w Bibliotece Publicznej w Rybniku odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa. Tematami prac są: pejzaże, martwa natura, portrety zwierząt, kosmos oraz abstrakcje. Techniki, jakimi posługuje się artystka, to: olej na płótnie, akryl na płótnie, ołówek i tusz na papierze, pastele suche i olejne na papierze, akwarela na papierze. Artystka ma na swoim koncie ponad 30 wystaw indywidualnych oraz kilka zbiorowych. Prowadziła zajęcia z seniorami i dziećmi w szkołach i przedszkolach.
Brała udział w 2 projektach związanych z zajęciami plastycznymi:

  • Bajki – słuchajki – Biblioteka Publiczna w Rybniku Filia nr 4 Paruszowiec – Piaski
  • Portugalia – Sines – zajęcia plastyczne z dziećmi i seniorami.

Praca Brygidy Przybyły/ mat.prasowe

Pomysł stworzenia nowej wystawy, której tematem prac byłoby miasto Rybnik dojrzewało we mnie już od dłuższego czasu. Najnowsza wystawa składa się z 31 nowych obrazów wykonanych w technice akwareli i przedstawia ulubione przeze mnie i wielu rybniczan miejsca spacerów i wypoczynku. Rybnik to piękne miasto, a otaczająca je przyroda zachwyca o każdej porze dnia i roku; i dla tej przyrody stworzyłam tę nową wystawę.

– mówi sama autorka Brygida Przybyła.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024