Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: W Popielowie i Chwałowicach mogą być problemy z wolnymi miejscami dla dzieci w przedszkolu

Facebook Twitter

W Popielowie i Chwałowicach, w tych dzielnicach Rybnika mogą być problemy z wolnymi miejscami dla dzieci w przedszkolu. We wtorek (22.02.) rusza rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez miasto Rybnik.

fot. pixabay.com

W sumie jest 4950 miejsc, przy czym do naboru dostępnych będzie 1500. Pozostałe będą już zajęte przez dzieci kontynuujące edukację przedszkolną:

Agnieszka Skupień: Wiem, że najtrudniej będzie w dzielnicy Popielów, tam przybywa mieszkańców i będzie problem ze znalezieniem nowych miejsc dla dzieci, nie takich, które kontynuują pobyt w przedszkolu. W dzielnicy Chwałowice wciąż borykamy się z wykonawcą, który miał przygotować miejsca przedszkolne. To też jest dla nas wyzwanie. To nie jest tak, że zabraknie komuś miejsc, ale bardzo prawdopodobne, że to nie będzie miejsce naszego pierwszego wyboru.

Remont w Szkole Podstawowej nr 35 w Chwałowicach rozpoczął się jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Trwa do dziś, niestety ma on wpływ na funkcjonowanie przedszkola. Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta Rybnika przyznaje, że to jeden z największych problemów związanych z remontem placówek oświatowych:

Agnieszka Skupień: To jest serial w odcinkach, ogromnie nieszczęśliwy, czekamy na szczęśliwy finał. Mamy nadzieję, że to już jest ostatni sezon. Mamy nadzieję, że sytuacja się rozwiąże w połowie roku, bo tam ogłaszamy nabór. Przewidujemy, że tam mogą być trudności.

Nabór do przedszkoli w Rybniku potrwa do 10 marca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj