Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: W szpitalu ciągle brak porozumienia ze związkowcami

Facebook Twitter

Ciągle nie udało się porozumieć związkowcom z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Oznacza to, że w lecznicy rozpoczyna się pogotowie strajkowe.

Czwartkowe (25.04.) rozmowy nie przyniosły przełomu w sporze, który toczy się od wielu miesięcy. Związkowcy walczą o podwyżki. Jak podkreślają w opublikowanym komunikacie, są skłonni rozłożyć podwyżkę na raty, ale jak piszą część środków cały czas w szpitalu wydawana jest nieracjonalnie. Nagrody, premie trafiają do osób niezwiązanych ze szpitalem umową o pracę, ale dla osób świadczących pracę w ramach umów cywilno prawnych.

Nie widzimy działań naprawczych szpitala, który cały czas podkreśla trudną sytuację finansową. Tymczasem druga strona sporu liczy na częściowe podpisanie porozumienia i zawieszenie akcji protestacyjnej do września. W najbliższy poniedziałek (29.04.) związkowcy mają pisemnie odnieść się do propozycji dyrekcji szpitala. Zakończone niedawno referendum strajkowe, okazała się dla związkowców sukcesem, zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za taką formą protestu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj