Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wezwała policję, bo nie potrafiła wejść do mieszkania. Teraz dostanie wezwanie do sądu

Facebook Twitter

Nie potrafiła wejść do mieszkania więc wezwała policję, teraz sama dostanie wezwanie do sądu. Za bezpodstawne interwencje odpowie 64-letnia mieszkanka Rybnika. Kobieta wezwała mundurowych, bo jak twierdziła potrzebuje pomocy. Obawiała się o swoje życie i zdrowie i nie potrafiła wejść do mieszkania.

Dzisiaj (4.01.), około godziny 4.00 policjanci skierowani zostali na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Kilińskiego. Mieszkanka Rybnika wezwała patrol policji, ponieważ twierdziła, że jej życiu i zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo i nie potrafi wejść do mieszkania. Kiedy patrol przybył do zgłaszającej okazało się, że 64-latka bezpodstawnie wezwała Policję, a klucze do mieszkania miała w torebce…W związku z bezpodstawną interwencją, mundurowi skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem o czym mówi art. 66 kodeksu wykroczeń. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc rzeczywiście jest konieczna.

Treść artykułu 66 kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1 000 złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023