Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wiadukt na Żorskiej będzie zamknięty

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy będą utrudnienia w Rybniku. Miasto od dawna zapowiadało remont wiaduktu na ulicy Żorskiej. Teraz już wiemy, że obiekt zostanie zamknięty w przyszły wtorek 28 kwietnia.

Prace mają potrwać aż 8 miesięcy. Wiadukt, który od dawna był w fatalnym stanie zostanie całkowicie wyburzony, a na jego miejscu zbudowany będzie nowy. Całkowity koszt prac to blisko 10 milionów złotych (9,8 mln zł).

Ruch pieszych podczas całkowitego zamknięcia będzie możliwy pod remontowanym wiaduktem od ulicy Powstańców Śląskich i z wykorzystaniem tymczasowego traktu pomiędzy wiaduktem, a budynkiem marketów Tesco i Media Markt.

Mapa objazdów

Komunikacja miejska

Jeszcze przez około 3 tygodnie po zamknięciu ruchu dla innych pojazdów autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały przez wiadukt na ul. Żorskiej z wykorzystaniem ruchu wahadłowego. Po tym czasie autobusy skierowane zostaną objazdem przez ul. Przemysłową (linie 45, 46, 52) oraz ul. Prostą (linia 48).
Szczegółowe informacje na temat kursowania autobusów linii 16, 45, 46, 48, 51, 52 zostaną podane w późniejszym terminie.

Objazdy

Dla ruchu samochodowego wprowadzone będą objazdy:

  • Objazd Racibórz, Gliwice, Opole, Centrum:
    Ulica Prosta, ulica Karola Miarki, ulica Przemysłowa do ulicy Mikołowskiej (DW 925),
  • Objazd Pszczyna, Żory:
    Rondo Powstańców Śląskich, ulica Sybiraków, ulica Mikołowska (DW 925), ulica Przemysłowa, ulica Karola Miarki do ulicy Prostej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj