Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik wita pielgrzymów z całego świata, którzy przybyli w ramach Światowych Dni Młodzieży

Facebook Twitter

Modlitwa, spotkania w małym gronie w rodzinach, ale także duże koncerty, pikniki i festyny. Rybnik wita pielgrzymów. Dziś (21.07.) wielkie święto przygotowane na przyjazd ponad półtora tysięcznej grupy. Na Kampusie między innymi występy zespołów Przygoda, 6 na 6, Carrantuohill czy Maleo Reggae Rockers. Czas na Twoją Miejscowość, czas na Rybnik, czas na Światowe Dni Młodzieży.

Młodzi z całego świata zjechali do Rybnika. Okazją są Dni Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży. Z tej wizyty cieszy się Piotr Kuczera, prezydent Rybnika:

Każdy z przyjezdnych otrzymał „paszport pielgrzyma”:

– mówi prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, który jest gospodarzem dzisiejszego spotkania dla pielgrzymów na Kampusie.  Informacja dla pielgrzymów i rodzin, które się nimi opiekują: dziś (21.07.) nie ma miejsca na nudę. Trwają koncerty na powitanie, na dobry początek.

– mówi Elżbieta Wolny-Luks, z biura kultury Urzędu Miasta w Rybniku. Te koncerty to sposób na podziękowanie mieszkańcom, za to, że przyjęli pielgrzymów – mówi Elżbieta Wolny-Luks:

Koncerty dziś (21.07.) do 19.00, w niedzielę (24.07.) Rybnik świętować będzie i na rynku, i na placu przed bazyliką od 15.00. To co dzieje się teraz to finał przygotowań, które ruszyły już 2 lata temu – mówi nam Agnieszka Dudek z rejonowego zarządu Światowych Dni Młodzieży w Rybniku:

Ksiądz Bernacki podkreśla, że pielgrzymów przyjmuje blisko 700 rodzin i nie było problemów z ich doborem:

Na Światowe Dni Młodzieży do Polski przyjechali młodzi ludzie z całego świata, zanim spotkają się z papieżem zwiedzają nasz region. W rejonie Rybnika wszyscy mieszkają u rodzin, które muszą się nimi zająć:

– mówi ksiądz Marek Bernacki główny koordynator działań związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rybniku. To jest ogromne przedsięwzięcie, ale bardzo pozytywne i radosne – mówi ksiądz Marek Bernacki, koordynator wszystkich działań:

Papież Franciszek będzie w Polsce już w przyszłym tygodniu. Światowe Dni Młodzieży to wielkie duchowe spotkanie – podkreśla ksiądz Bernacki:

Ważna rolę odegrali wolontariusze, to w rejonie rybnickim około 150 osób. Są z Francji, z Niemiec, z Irlandii, ale też z odległych zakątków świata – z Ugandy, z Chile. Do Rybnika i okolic przyjechało w sumie prawie 1600 pielgrzymów z 30 krajów świata. Kłopotów z porozumiewaniem się nie ma i nie będzie- mówi Zbigniew Złotek z rejonowego zarządu Światowych Dni Młodzieży w Rybniku:

Jutro (22.07.) coś na sportowo… o 18.00 na Rudzie mecz siatkówki: Polska – Reszta Świata… rybniczanie kontra goście z grup zagranicznych. I na koniec, jako podsumowanie tego popołudnia ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rybniku: ksiądz Marek Bernacki:

…i prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

O Światowych Dniach Młodzieży w Rybniku rozmawiał Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj