Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wiatr roznosi blaszane materiały budowlane po osiedlu w Boguszowicach. Kto za to odpowiada?

Facebook Twitter

Firma remontująca bloki komunalne w Rybniku-Boguszowicach niewłaściwie zabezpiecza swoje prace i materiały budowlane. Porywisty wiatr roznosi blaszane elementy daszków po osiedlu. Problem dotyczy bloków przy ulicy Lompy i Kadetów. "Konieczne były interwencje OSP Boguszowice" - alarmuje nasz słuchacz.

fot. .facebook.com/ospbog

Mamy problem z wykonawcą prac

– przyznaje Agnieszka Skupień rzecznik urzędu miasta w Rybniku:

Agnieszka Skupień: Zdarzają się niestety sytuacje niezabezpieczonych materiałów budowlanych albo poremontowych. Ostatnim problemem są niezabezpieczone daszki na kilku budynkach. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wezwał wykonawcę, aby niezwłocznie usunął to zagrożenie z dachów. Niestety wykonawca nie był skłonny do tego, aby zadziałać błyskawicznie, dlatego brygady ZGM ruszyły w celu usunięcia tych zagrożeń, zabezpieczenia daszków kominowych przed wiatrem.

Firma nie tylko nie zabezpiecza daszków, problem dotyczy również konteneru na materiały budowlane:

Agnieszka Skupień: W ostatnim czasie mieliśmy też przykrą sytuację związaną z kontenerem na materiały budowlane, który niezabezpieczony spowodował uszkodzenia na osiedlu. Z ubezpieczenia, które posiada wykonawca zostaną pokryte koszty tych zniszczeń. Borykamy się z tym problemem, że my rzeczywistość rozumiemy inaczej i mieszkańcy, a wykonawca jeszcze inaczej. Mamy nadzieję, że takie sytuacje nie będą się powtarzały.

Jak podkreśla Agnieszka Skupień: wykonawca ma zostać obciążany kosztami zabezpieczeń.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024