Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wiemy, gdzie przeniosą zbiory muzyczne i audiobooki

Facebook Twitter

W Radio 90 powracamy do sprawy, którą jako pierwsi poruszyliśmy, a która zbulwersowała pracowników rybnickiej biblioteki. Chodzi o przeniesienie do ich budynku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Nowi lokatorzy mają zająć pomieszczenia między innymi oddziału zbiorów muzycznych i specjalnych. Wywołało to falę krytyki i komentarzy naszych słuchaczy. Sprawa od początku budziła sporo emocji. Jak mówiła Radiu 90 Małgorzata Piksa, kierownik działu:

Wszyscy jesteśmy tu zbulwersowani, że ktoś pomyślał o tym, żeby do biblioteki włożyć inspektorat nadzoru budowlanego. Gdzie tu kultura? Gdzie sztuka? Gdzie inspektorat budowlany?

W porannej rozmowie w Radiu 90 informację o takiej decyzji potwierdził prezydent Rybnika Piotr Kuczera, twierdząc, że nie ma innego miejsca w miejskich zasobach, gdzie mógłby przenieść się inspektor nadzoru budowlanego. Zobacz cała rozmowę:

Dziś urząd informuje, że wypożyczalnia płyt i audiobooków, zostanie przeniesiona z pierwszego piętra na parter, do dawnej czytelni prasy.

fot.L.Tyl/ rybnik.eu

W dotychczasowej siedzibie nadzoru budowlanego – w biurowcu przy ul. Jadwigi i Feliksa Białych 7 – jest planowany kompleksowy remont i termomodernizacja.

– czytamy w komunikacie Urzędu Miasta:

Inspektorzy przeniosą się na ul. Ks. Józefa Szafranka 7. Zajmą nieużywane obecnie pomieszczenia znajdujące się na tyłach budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (gdzie wcześniej przez wiele lat funkcjonował ośrodek Alliance Française) oraz pomieszczenia dzisiejszej mediateki. Klienci PINB korzystać będą też z osobnego wejścia z tyłu budynku.

fot.L.Tyl/ rybnik.eu

Adaptacja pomieszczeń zaplanowana jest na ten rok, ale urzędnicy nie informują, ile będzie kosztowała.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023