Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wnioski na Sztolniową do 1 sierpnia. Nie ma chętnych na mieszkania TBS?

Facebook Twitter

Nabór wniosków o najem mieszkań w zespole budynków wielorodzinnych przy ulicy Sztolniowej przedłużony. Wnioski można składać do 1 sierpnia. Przy Sztolniowej mieszkania buduje Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” w Rybniku, ma tam powstać 80 mieszkań, złożono na razie 14 wniosków.

fot. M. Koczy/ rybnik.eu

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” w Rybniku buduje już mieszkania w centrum Rybnika przy ulicy Hallera, będzie też realizować kolejną inwestycję w dzielnicy Boguszowice Stare. W pierwszej lokalizacji są chętni na wszystkie mieszkania, utworzono też listę rezerwową. W naborze wniosków o najem mieszkań przy Sztolniowej, gdzie powstać ma 80 mieszkań, złożono 14 wniosków, został on więc przedłużony do 1 sierpnia.

TBS w Rybniku to nowa oferta. Jesteśmy dopiero w trakcie budowy naszych pierwszych mieszkań przy ulicy Hallera. Rybniczanie i mieszkańcy regionu nie zdążyli nas jeszcze poznać, nie możemy pokazać gotowych mieszkań, w których ludzie już mieszkają. To powoduje pewnego rodzaju ostrożność, co szczerze mówiąc mnie nie zaskakuje. Lepiej jest kupić mieszkanie w miejscu, które jest już gotowe, można je zobaczyć, albo zapoznać się z poprzednimi realizacjami. Wszyscy tak działamy, szukamy lekarza, fryzjera czy mechanika z polecenia, dlatego nie dziwi mnie sytuacja, w której nasze zaistnienie na rynku wymaga cierpliwości. Dlatego dajemy więcej czasu na zapoznanie się z ofertą rybnickiego TBS-u i ogłaszamy kolejny nabór na mieszkania przy ulicy Sztolniowej, zobaczymy, jak potoczy się drugi nabór.

– informuj Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o.

fot. M. Koczy/ rybnik.eu

Oferta TBS-u w dzielnicy Boguszowice Stare to szansa na zamieszkanie w nowym budownictwie w spokojnej i zielonej części miasta, w lokalizacji, z której blisko do najważniejszych miejsc życia codziennego. Mieszkania, których metraże będą oscylować w przybliżeniu między 31 a 60 m2, znajdą się w pięciu czterokondygnacyjnych podpiwniczonych budynkach. Dwa z nich będą wolnostojące, a trzy stworzą zabudowę szeregową. W każdym z budynków zaplanowano 16 mieszkań, które będą miały 1, 2, lub 3 pokoje. Na Sztolniowej powstaną także: plac zabaw i parkingi – z miejscami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych.

 Często spotykam się z opinią, że mieszkańcy Rybnika i regionu myślą o tym, że TBS, to tylko Hallera, nie znają naszej oferty w Boguszowicach Starych. Tymczasem Sztolniowa to inna oferta, nie gorsza, ale inna. Tu mamy mieszkania blisko szkoły, przedszkola, tuż obok przystanek autobusowy, podstawowe sklepy, stosunkowo dużo zieleni. Z tej lokalizacji do przedszkola czy szkoły rodziny będą miały 4-8 minut na piechotę. W sytuacji, kiedy wiele rodzin rano boryka się z problemem stania w korkach i spóźnień do pracy, ze względu na transport dzieci do szkoły czy przedszkola, ta oferta jest bardzo atrakcyjna. Zyskujemy więcej czasu z rodziną, oszczędzamy na paliwie i przeżywamy mniej stresujących sytuacji

– wyjaśnia dalej prezes TBS. Przewidywany termin oddania do użytkowania zespołu budynków przy ulicy Sztolniowej to pierwsza połowa 2024 r.

Aby zamieszkać w budynkach TBS-u trzeba spełnić kilka warunków, m.in. dotyczących kwoty miesięcznie osiąganych dochodów. Z powodu dużej ilości pytań w sprawie naboru wniosków w zakładce FAQ na stronie internetowej TBS-u znajdują się odpowiedzi na najważniejsze z nich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj