Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Wracają pojedynki na słowa

Facebook Twitter

Fundacja Elektrowni Rybnik zaprasza w piątek (23.11.) o godz. 12.00 na inaugurację X Pojedynku na Słowa. Co roku do rywalizacji przystępują drużyny szkół średnich Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Knurowa i Raciborza, które rywalizują recytując i śpiewając poezję.

Przed każdym Pojedynkiem występuje artysta profesjonalny: aktor scen polskich lub laureat Ogólnopolskich Festiwali Piosenek Artystycznych. Dotychczas odbyło się 70 koncertów dla ponad 12.000 słuchaczy. Wystąpiło 1050 młodych wykonawców, 140 nauczycieli i 70 artystów profesjonalnych.

Pojedynek na Słowa to niemały dorobek Organizatorów, którzy przystępują do realizacji 10. jubileuszowej edycji tej imprezy licząc, że tak jak poprzednie będą stały na wysokim poziomie artystycznym, co podkreślali wybitni twórcy występujący w tych zmaganiach, a co jest dużą zasługą pracujących z drużynami pedagogów –  szkolnych opiekunów artystycznych.

W imprezie pt. „Sztuka jest wieczną wiosną”wystąpią:

  • Krystyna Pysz – laureatka Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich w Szczecinie, Łańcucie i Katowicach
  • Kuba Blokesz – laureat Ogólnopolskich Konkursów Piosenki Artystycznej w Rybniku, Krakowie, Warszawie, Olsztynie.

Całość imprezy i konkurs prowadzi  od samego początku Wojciech Bronowski – Dyrektor Artystyczny imprezy. W ubiegłym roku Główną Nagrodę Pojedynku zdobyła drużyna II Liceum im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Która szkoła będzie miała najlepszych wykonawców w edycji Jubileuszowej przekonamy się w finale imprezy, który mieć będzie miejsce dnia 25 stycznia 2013 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020