Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wycinka drzew w godzinach szczytu. Czy to dobra pora?

Facebook Twitter

Drzewa w pasie drogowym trzeba wycinać, jeżeli zagrażają bezpieczeństwu kierowców. Pytanie, kiedy należy to robić i czy godziny szczytu są najodpowiedniejsze dla tego typu prac. O nietypowych godzinach wycinki drzew w Rybniku poinformowała nas nasza słuchaczka.

Mieszkanka Rybnika zaskoczona była faktem, że w ciągu największego ruchu samochodowego wycinane są drzewa na jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Rybniku, ulicy Mikołowskiej:

Bardzo proszę o interwencję na ulicy Mikołowskiej, skrzyżowanie z ulicą Przemysłową. W godzinach szczytu są dokonywane wycinki drzew. W Urzędzie Miasta nie widzą z tym problemu, bo muszą prace wykonać od 06:00 do 14:00. Cały Rybnik stoi.

Dlaczego miasto zezwoliło na wycinkę drzew w tym czasie ? O to pytaliśmy prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę:

Piotr Kuczera, prezydent Rybnika

Radio 90: Nie ma innej pory na wycinkę drzew tylko godziny szczytu?

Nie wiem o tej sytuacji, ale to sprawdzę. Zakładam, że firma, która to wykonuje, bo wątpię, żeby robiły to służby miejskie- przywołamy do porządku.

Dodajmy, że przepisy nie regulują pory dnia, kiedy ma odbyć się wycinka drzew. Jeżeli utrudnia on ruch pojazdów, można zająć pas drogowy lub wstrzymać ruch pojazdów. W sprawie wydaje się, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek pracowników odpowiedzialnych za tego typu prace.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj