Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wydarzenia sportowe i kulturalne znów z publicznością

Facebook Twitter

Znika czerwona strefa w Rybniku, wracają kibice na trybuny i widzowie na wydarzenia kulturalne. Decyzją Ministra Zdrowia miasto od jutra (29.08.) znajdzie się w strefie zielonej, a to oznacza, że fani sportu znów będą mogli z trybun dopingować swoje drużyny.

Oczywiście nadal obowiązuje limit – 50%. Piłkarze ROW-u Rybnik ligowego spotkania z udziałem kibiców nie rozgrywali na własnym stadionie od 9 miesięcy.

Wreszcie zniesiono zakaz

– cieszy się prezes trzecioligowego ROW-u Rybnik, Henryk Frystacki:

Bardzo się z tego cieszymy. Mecze bez publiczności są puste. Bardzo źle się gra bez kibiców. Cieszymy się, że Rybnik przestał być czerwoną strefę i kibice będą mogli przyjść na stadion, aby na żywo zobaczyć mecze ROW-u Rybnik.

Pierwszym spotkaniem ROW-u Rybnik, które kibice obejrzą z trybun będzie jutrzejszy (29.08.) mecz przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry (początek o godz. 17:00.).

Z możliwości powrotu widzów zadowolony jest także dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej, Michał Wojaczek:

Bardzo się cieszymy, że Rybnik zmienił kolor strefy na zieloną, ponieważ czas w strefie czerwonej był czasem bardzo trudnym, ponieważ zbliża się okres jesieni, kiedy wydarzeń organizujemy wiele. Ten stan bycia w czerwonej strefie wprowadzał niepewność, zarówno u nas, jak i u wykonawców. Teraz zrobiło się trochę lepiej. Dostaliśmy trochę nadziei. Ale mimo, że teraz jesteśmy w zielonej strefie, niektóre wydarzenia z wiosny nie mogą być zorganizowane, ponieważ planowaliśmy je przy pełnej objętości sali.

Już wiadomo, że na początek przyszłego roku przeniesiono koncerty Rojka i Dawida Podsiadło. Teatr Ziemi Rybnickiej większość oferty jesiennej zaprezentuje widzom na ekranie kinowym. O szczegółach będziemy mówili w Radiu 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023